Лист Пана Фетхулаха Ґюлена Симпозіуму «Позиція Проти Насильства: Боротьба І Відповідальність Мусульман»
Пан Фетхулах Ґюлен надісдав листа на міжнародний симпозіум на тему «Позиція Проти Насильства: Боротьба і Відповідальність Мусульман». Пан Ґюлен зазначив наступне: «В боротьбі проти тоталітарних ідеологій, які пригнічують людей, використовуючи насильницькі методи, відповідальність лягає на плечі як мусульман, так і немусульманських громадян».
Повний текст повідомлення Пана Ф. Ґюлена
Основна помилка, якої припускаються терористичні угруповання, полягає в тому, що для досягнення поставлених раніше цілей терористи використовують основні джерела Ісламу, водночас відводячи цитати від їхнього первісного змісту. Цитати, які вони виявляють, відірвані від історичного, літературного, соціального й релігійного контексту і в корені суперечать основам тієї релігії, представниками якої себе вважають терористи.
Другий бік неправильного розуміння Ісламської традиції, якою зловживають терористичні угруповання, полягає в тому, що ними розробляються закономірності, які використовуються для ведення так званої оборонної війни. Коран не дозволяє ведення насильницьких воєн. Проводячи приготування оборонних воєн, Коран закликає якомога остерігатися застосування зброї, якщо все-таки застосування зброї стає неминучим, то закликає до того, щоб людських втрат було якомога менше. Коран також закликає налагодити відносини з тими людьми, котрі дістали душевних поранень під час неминучих воєн.
«Коран закликає якомога остерігатися застосування зброї, якщо все-таки застосування зброї стає неминучим, то закликає до того, щоб людських втрат було якомога менше. Коран також закликає налагодити відносини з тими людьми, котрі дістали душевних поранень під час неминучих воєн
Ми не зможемо уникнути відповідальності, заявляючи про те, що терористичні угруповання не мають стосунку до мусульманства, або стверджуючи про те, що терористичними угрупованнями маніпулюють деякі немусульманські суспільства. Адже терористичні угруповання вербують людей з нашого суспільства, зловживаючи і спотворюючи водночас Ісламські джерела. Ми не можемо не діяти перед варварськими діями терористів і не проклинати їх просто з тієї причини, що в минулому мусульмани терпіли від рук імперіалістичних держав або ж через неґативне ставлення деяких держав до мусульман, яке спостерігається сьогодні. Мусульмани, котрі встали на законний шлях, не мають права вбивати мирних громадян, використовуючи незаконні шляхи.
В сучасні періоди мусульмани неґативно реагували на помилкове застосування таких понять, як демократія, секуляризація на державному рівні, а також і на чужоземне походження цих понять. Але якщо основою демократії є визнання всіх особистостей спільноти на однаковому рівні, верховенство закону і права, захист основних прав і свобод громадян, то вищевказані основи не суперечать цінностям Ісламу.
В сучасні періоди мусульмани неґативно реагували на помилкове застосування таких понять, як демократія, секуляризація на державному рівні, а також і на чужоземне походження цих понять. Але якщо основою демократії є визнання всіх особистостей спільноти на однаковому рівні, верховенство закону і права, захист основних прав і свобод громадян, то вищевказані основи не суперечать цінностям Ісламу
У підсумку, слід зазначити, що за столом, де обговорюються шляхи вирішення проблеми терору, видається конче потрібним приділити місце й мусульманам. Зробити це буде вкрай складно, оскільки на сьогодні створилася атмосфера, за якої до мусульман ставляться з острахом і сумнівами. Але попри складнощі, це є обов’язковою умовою зміцнення взаємин у суспільстві для майбутніх поколінь.
Людям, які не є мусульманами, слід знати, що в умовах глобального світу їм потрібно взяти на себе зобов’язання й діяти разом з мусульманами для того, щоб позбутися зла і терору ІДІЛ, Боко Харам або ж Аль-Каїди. Кожна людина зобов’язана докладати зусиль для того, щоб мусульмани не відчужувалися в суспільстві, а для цього потрібно, щоб фанатики, які поширюють страх і ненависть, стали марґінальними.
Завдяки цій конференції зустрілися представники двох важливих груп і було підготовлено основу для запізнілого діалогу, поставлено цілі пошуку шляхів вирішення гострої проблеми. Я сподіваюся й молюся про те, щоб усі ідеї, озвучені тут, і заходи щодо впровадження цих ідей проводилися не тільки в Бельгії, а також сприяли миру й соціальній згуртованості як у Європі, так і в усьому світі.
- Створено .